Отборът на Спортист (Своге) постигна ценна победа с 2:1 при гостуването си на

...

Спортист с важна победа в Бургас

Отборът на Спортист (Своге) постигна ценна победа с 2:1 при гостуването си на Черноморец (Бургас) в мач от 16-ия кръг на Втора лига. За спечелилите точни бяха Павлин Чиликов и Георги Маджаров, а за домакините Тодор Чаворски вкара пряк гол от корнер.

Бургазлии владееха инициативата през по-голяма част от срещата, само че гостите поведоха посредством Павлин Чиликов, който бе прецизен с глава в 31-ата минута.

През втората част " шоколадите " удвоиха своя задатък посредством Георги Маджаров, който приключи сполучливо контрааатака.

В 68-ата минута Тодор Чаворски означи пряк гол от корнер, а четвърт час преди края на постоянното време Черноморец получи опция да изравни от дузпа. Венцислав Гюзелев обаче не съумя да осъществя от бялата точка. До края на мача нов гол не падна и  гостите от Своге се поздравиха с значима победа, само че все пак към момента се намират на последната 18-а позиция с 14 точки.